Neutralizator zapachu w domu - Na pohybel komarom!

Neutralizatory zapachów-

Pochłaniacze zapachów

Neutralizator zapachu w domu

Walka z brzydkim zapachem nie jest skazana na niepowodzenie. Niezwykle ważne są neutralizatory zapachu.

Czym jest neutralizator zapachu?

Neutralizator zapachu jest urządzeniem, które likwiduje brzydkie zapachy oraz często wypełnia przestrzeń świeżym aromatem. Może przyjmować różne formy.

Przykładowe neutralizatory zapachu

Wśród wielu neutralizatorów zapachu możemy wyróżnić takie, które odświeżają konkretne pomieszczenia, jak i te przeznaczone do „zadań specjalnych”. W tej drugiej kategorii mieszczą się m.in.
– pochłaniacz zapachów do lodówki
W lodówce niekiedy czuć zapach różnych produktów, np. wędlin, sera, czy warzyw. Żeby uniknąć przesiąkania jednego produktu drugim stosujemy neutralizator zapachów. Jest to niewielkie urządzenie, które umieszczamy wewnątrz lodówki. Tego typu neutralizator nie wydziela zapachu, jedynie eliminuje obecne.
– neutralizator zapachu do zlewu
Neutralizator zapachu do zlewu jest środkiem chemicznym, który ma za zadanie rozpuścić rozkładające się w rurach resztki jedzenia, włosów i innych zanieczyszczeń. Ma zwykle charakter płynu, żelu lub granulek. Po jego użyciu należy odczekać jakiś czas i obficie spłukać wodą.
– neutralizator zapachu do butów
Przepocone buty stanowią problem i to nie tylko sportowców. Żeby pozbyć się przykrego zapachu można użyć specjalnych dezodorantów do obuwia lub kulek mineralnych, które wkłada się do każdego buta i zostawia na kilka godzin. Wciągają nieprzyjemny zapach, wychwytują wilgoć i likwidują bakterie.

To tylko trzy przykłady pochłaniaczy do „zadań specjalnych”. Jest ich oczywiście znacznie więcej.