Odkurzanie, które pozostawi po sobie piękny zapach - Na pohybel komarom!

Odświeżacze powietrza-

Olejki eteryczne

Odkurzanie, które pozostawi po sobie piękny zapach

Odkurzanie to czynność, która jest konieczna, choć nie zawsze przyjemna. Ponadto często z odkurzacza wydobywają się niezbyt przyjemne zapachy. Można jednak to zmienić i sprawić, że po sprzątaniu w całym domu będzie unosił się piękny zapach. Służą do tego olejki zapachowe do odkurzaczy z filtrem wodnym. Można je przygotować samodzielnie lub kupić w sklepie. Te gotowe mają zwykle dłuższą trwałość i na dłużej zapewniają miły aromat.

W jaki sposób zapewnić sobie odświeżacz powietrza w odkurzaczu?

Sposób na to jest bardzo prosty. Potrzebne są do tego tylko olejki zapachowe albo inne kosmetyki utrzymujące długo zapach (mogą to być nawet perfumy) i materiał, np. filc lub karton. Materiał nasączamy olejkiem, a następnie umieszczamy go najlepiej na filtrze w odkurzaczu. W przypadku odkurzaczy bezrowkowych wystarczy wlać kilka kropel zapachu do pojemnika z wodą. Obecnie na rynku dostępne są olejki zapachowe do odkurzaczy z filtrem wodnym. Dzięki bogatej gamie aromatów każdy dobierze taki, który będzie mu pasował. Poza korzyścią z faktu, że po odkurzaniu pozostanie przyjemny zapach, olejki dodatkowo neutralizują nieprzyjemne wonie.

Innym sposobem na uzyskanie pięknego zapachu podczas i po odkurzaniu jest zastosowanie wciąż popularnych wkładów zapachowych. Umieszcza się je bezpośrednio w worku (w przypadku odkurzaczy tradycyjnych) albo na filtrze. W przypadku odkurzaczy wodnych można je również położyć na filtrze lub wkropić wprost do pojemnika z wodą.

Żeby zapach unosił się jak najdłużej

Olejki zapachowe do odkurzaczy z filtrem wodnym wymagają odnawiania. Jako, że przez odkurzacz intensywnie przepływa powietrze, zapach bardzo szybko wysycha i zanika. Warto więc co 5 cykli odkurzania sprawdzać, czy olejek lub wkład są nadal wilgotne i wydzielają właściwy aromat. Jeżeli zauważymy, że wkład jest wysuszony albo zapach już zanikł należy wlać kilka kropel olejku lub nawilżyć wkład.

Dobrej jakości olejki zapachowe do odkurzaczy z filtrem wodnym powinny utrzymywać zapach przez około 2 dni po odkurzaniu.