Podświetlenie oczka wodnego to sposób na odmianę ogrodu - Na pohybel komarom!

Lampy-

Porady-

Ryby

Podświetlenie oczka wodnego to sposób na odmianę ogrodu

Jeżeli jesteś właścicielem ogrodu ze zbiornikiem wodnym pewnie nieraz zastanawiałeś się, jakby to było, gdyby tak zainstalować lampy do oczka wodnego. Odpowiedź jest tylko jedna: byłoby magicznie! Podświetlenie oczka wodnego sprawia, że cały ogród nabiera tajemniczego, wręcz baśniowego uroku. Widać to szczególnie w nocy, gdy z ciemności wyłania się migoczącą tafla wody i otaczające ją piękne rośliny.

Lampy do oczka wodnego – tak, ale tylko bezpieczne

Lampy do oczka wodnego należy uwzględnić już na etapie projektowania i to z 2 powodów:
1. Dzięki wcześniejszym ustaleniom można zadbać o oświetlenie podwodne do oczek wodnych i odpowiednio ukryć lampki
2. Zanim umieści się lampy i kable należy wezwać elektryka. Nieumiejętne połączenie wody i elektryki możne prowadzić do nieszczęścia.

Lampy do oczek wodnych- rodzaje

Dzisiejsze czasy oferują różne rodzaje oświetlenia do oczek wodnych. Nie trzeba już przywiązywać się wyłącznie do elektrycznych kabli, które trzeba ciągnąc niekiedy przez cały ogród. Do najbardziej popularnych należą:

– oświetlenie oczek wodnych reflektorami LED

Są one najbardziej popularne i dostępne w wielu wzorach, kolorach i kształtach, więc każdy znajdzie model idealny do swojego ogrodu. Reflektory są odporne na warunki zewnętrzne, jednak ich wadą jest brak wodoszczelności. Nie można więc umieszczać ich w wodzie, jednak zainstalowane np. przy brzegu pięknie rozświetlają wodną toń.

– oświetlenie podwodne do oczek wodnych

Nic dziwnego, że podwodne podświetlenie oczka wodnego wzbudza zachwyt. Rozproszone światło wydobywające się z wody nadaje toni niezwykły wygląd, subtelnie podkreśla rośliny nadając im głębi i tajemniczości. Do wyboru są specjalne lampki LED do oczka wodnego lub lampki halogenowe. Te drugie sprawdzają się o wiele bardziej szczególnie, gdy w zbiorniku pływają ryby.

– lampy solarne

Lampy tego typu są bardzo popularne, gdyż nie potrzebują kabli, są ekonomiczne i można je przenosić różne miejsca.

Niezależnie od wyboru lampek, oświetlenie oczka wodnego sprawi, że ogród lub działka nabiorą niesamowitego wyglądu.