Tester twardości wody w oczku - Na pohybel komarom!

Oczko wodne-

Utrzymanie porządku

Tester twardości wody w oczku

Tester twardości wody w oczku – oczko wodne jest uroczym elementem każdego ogrodu, ale tylko wtedy, gdy jest schludny. Najczęstsze problemy w stawie to zmętnienie lub zazielenienie wody, tak zwany wykwit, a nawet nieprzyjemny zapach wody. Przyczynami tych zjawisk są glony w stawie. Glony w stawach występują, gdy zaburzona jest równowaga biologiczna stawu.

 Tester twardości wody w oczku

Jeśli dokładnie wyczyściliśmy nasz staw jesienią i odpowiednio go zabezpieczyliśmy, jego utrzymanie na wiosnę nie jest bardzo pracochłonne. Jednak zanim wszystkie procesy w środowisku wodnym ustabilizują się po hibernacji, musimy rozważyć wykonanie kilku zabiegów, aby latem cieszyć się pięknym ogrodowym stawem. Kiedy spuszczamy wodę na zimę (co jest zalecane w przypadku małych i płytkich stawów), myjemy podłogę wiosną. Następnie sprawdzamy, czy mróz nie uszkodził materiału i napełniamy go wodą z kranu. Zanim wpuścimy rybę do wody, musimy poczekać co najmniej 2 tygodnie po napełnieniu zbiornika. Pamiętajmy też, że ryby pozostają letargiczne, gdy temperatura wody spadnie poniżej 10 ° C. Czy czekasz, aż woda ogrzeje się do temperatury powyżej 10-12 ° C, i przy egzotycznych rybach? powyżej 15 ° C.Różnica temperatur między stawem a zbiornikiem, w którym spędzają zimę, nie powinna przekraczać 3 ° C. Warto jest jednak zakupić coś takiego jak tester twardości wody w oczku.

Zbieramy martwe zwierzęta i martwe rośliny, które unoszą się na powierzchni wody ze zbiorników, w których zostawiliśmy wodę na zimę. Wiosną, zanim rośliny wykiełkują młode pędy, wycinamy rośliny szuwarowe (trzcinę, patyki), które pozostawiliśmy na zimę, aby zapewnić dodatkową wentylację stawu. Jeśli cały czas nie jest zbyt ciepło. Temperatura wody nie przekracza 10 ° C, wszystkie zabiegi w stawie przeprowadzane są bardzo ostrożnie, aby nie obudzić ryb z letargu. Gdy woda tak się rozgrzeje, że ryby się obudzą, możemy kontynuować dalsze wiosenne prace konserwacyjne na stawie. Przede wszystkim dbamy o to, aby zima nie uszkodziła filmu. Wskazuje na to duża utrata wody w porównaniu z rokiem poprzednim. Jeśli folia jest uszkodzona, musimy wypompować wystarczającą ilość wody, aby ujawnić miejsce uszkodzenia, a następnie naprawić folię, nakładając specjalną łatkę. Pamiętajmy jednak, że w tym aspekcie bardzo istotny okazuje się być tester twardości wody w oczku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *