Usuwanie glonów ze stawu - Na pohybel komarom!

Oczko wodne-

Staw

Usuwanie glonów ze stawu

Usuwanie glonów ze stawu – elementy wodne w każdymogrodzie sprawiają, że jest zdecydowanie piękniejsza. Relaksujący szum wody i niezapomniane święto promieni słonecznych tańczących na jej powierzchni przekonują do zbudowania stawu, stawu, fontanny, strumienia lub kaskady w ogrodzie. Nowo wybudowany staw lub inny zbiornik wodny to klejnot, ale okazuje się, że utrzymanie krystalicznie czystej wody jest wyzwaniem. Przerost glonów lub roślin może zamienić piękny staw w bagno. Zielona, ​​brązowa lub zabłocona woda nie zdobi już, ale zniekształca.

Profesjonalne usuwanie glonów ze stawu

Zielona woda jest wynikiem żyjących w niej glonów nitkowatych i zawiesinowych. Najczęściej spotykamy glony nitkowate, które tworzą równomierną matę, która unosi się na powierzchni wody. Zanim jednak glony pojawią się na powierzchni, najpierw rozwijają się na dnie zbiornika. Tylko tlen powstający podczas fotosyntezy zbiera się pod nimi i wypycha je na powierzchnię wody, gdzie tworzą zwartą pływającą powłokę. W naturalnych wodach ekosystem radzi sobie z przetwarzaniem tej materii, zanim zdominuje cały zbiornik. Niestety, w sztucznych warunkach, które mają miejsce w ogrodach, ich rozwój może prowadzić do całkowitego pokrycia powierzchni, jeżeli chodzi o usuwanie glonów ze stawu.

Na rozwój glonów wpływ mają głównie trzy czynniki: wysoka zawartość składników odżywczych w wodzie, silne nasłonecznienie i wysoka temperatura. W związku z czym zwykle zmagamy się z efektem zielonej wody latem. Glony zawiesinowe są trudne do zidentyfikowania jako rośliny, ponieważ wyglądają bardziej jak jednolite zawiesiny przypominające zielony kolor. Problem dotyczy także naturalnych zbiorników wodnych w pobliżu pól. Nawozy stosowane w rolnictwie przenikają je i powodują tak zwane zielone kwiaty. Może się to zdarzyć również w ogrodzie, ale często jest wynikiem złej konserwacji. Podczas gdy pierwsze glony są łatwiejsze do usunięcia mechanicznego, drugie glony są lepiej zwalczane przeciwko innym roślinom wodnym lub mikroorganizmom lub chemicznie. Podstawą jest prawidłowe utrzymanie stawu lub małego oczka ogrodowego w odniesieniu do usuwanie glonów ze stawu.

W naturze większe ekosystemy wodne mogą samodzielnie zarządzać, ale sztuczne zbiorniki wymagają również interwencji człowieka. Oprócz sprzyjających warunków pogodowych wzbogacenie substancji organicznych jest podstawowym czynnikiem rozprzestrzeniania się glonów. Od nas zależy zbadanie przyczyn, czyli źródła akumulacji materii organicznej. Jak wiemy, problem ten często dotyka zbiorników na polu, ale używamy również nawozów w ogrodach. Ulewne deszcze mogą powodować ich spłynięcie. Jeśli nasz zbiornik znajduje się w depresji, niektóre z nich mogą skończyć się w stawie lub stawie. Czasami zwiększenie limitu czołgów nie wystarczy. Z czasem materiał, z którego składa się oko, może ulec uszkodzeniu, a niektóre nawozy mogą dostać się do materiału w aspekcie usuwanie glonów ze stawu.

Ryba w stawie jest popularnym dodatkiem, który może być kolejnym powodem jej kwitnienia. Większość właścicieli ryb w stawie wzbogaca swoją dietę o specjalne pokarmy, a resztki, które nie są spożywane, mogą stymulować wzrost glonów. Nie zawsze jest to problem z nadmiernym karmieniem ryb, ale często z jego jakością, która może nie zostać w pełni strawiona przez ryby i stanowi doskonałą pożywkę dla glonów. Jesień to szczególny czas, kiedy musimy dbać o zbiornik wodny i chronić go przed opadającymi liśćmi z drzew. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie czyścisz regularnie zbiornika. Liście zgromadzone w zbiorniku są szybko rozkładane, co zwiększa ilość materii organicznej w wodzie i zwiększa ilość glonów.

Dobrym rozwiązaniem jest rozwinięcie siatki nad stawem, która będzie chronić przed opadającymi liśćmi jesienią. To może nie być estetyczne rozwiązanie, ale zdecydowanie oszczędza kłopotów z usuwaniem liści z dna stawu. Jeśli nie wybierzemy tego rozwiązania, podłoga będzie regularnie czyszczona. Jednak często okazuje się, że trzeba wypompować trochę wody, aby go wyczyścić. Pamiętajmy, że niewielka ilość mułu i liści jest korzystna dla akwarium, ponieważ dzięki temu ryba może zimować w stawie, jeżeli chodzi o usuwanie glonów ze stawu.

Nowo utworzony staw często nie ma glonów ani przydatnych bakterii, które konkurują z algami o składniki odżywcze, a po pewnym czasie glony zaczynają bardzo szybko rosnąć. Jeśli regularnie czyścisz staw, całkowicie go opróżnij i ponownie napełnij wodą wodociągową. Wysokie stężenia chloru eliminują wszystkie bakterie, w tym te pożyteczne, i są niezdrowe dla ryb i innych żywych organizmów. Im wcześniej je wybierzemy, tym bardziej prawdopodobne, że się nie pomnożą. Nie rzucaj glonami obok stawu, ponieważ będą płynąć z powrotem w deszczu. Najlepiej jest natychmiast umieścić je w oddzielnym zbiorniku lub na taczce w aspekcie usuwanie glonów ze stawu.

Nawiasem mówiąc, jest to jeden z najlepszych zielonych nawozów do ogrodu. Dzięki temu możemy wzbogacić kompost. Narzędzia te są również używane do zbierania zarośniętych rzęs lub innych ekspansywnych roślin wodnych, które czasami podświadomie wprowadzamy do naszego stawu, gdy kupujemy rośliny wodne lub dodajemy wodę z pobliskich wód. Jeśli ręczne usuwanie glonów nie przynosi żadnego efektu, łączy się je z metodą chemiczną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *